Hakkımızda

Beşiktaş Protestan Kilisesi, İstanbul’un Beşiktaş semtindeki Mesih inanlılarını bir araya getirmek, İsa Mesih’i tanımak ve Hristiyanlık hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkese yol göstermek amacıyla 1991 yılında kuruldu.

Barbaros Mahallesi’nde bir araya gelmeye başlayan topluluğumuz, bu zaman boyunca üç önderin de birlikte çalışması ve duaları sayesinde yeni Mesih inanlılarının da katılımıyla büyüyüp gelişmeye başladı. Tanrı’nın bereketi sayesinde gelişimini sürdüren kilisemiz, ibadetin ve paydaşlıkların daha rahat sürdürülebilmesi adına, 1994 yılında Şair Nedim bölgesinde daha genişçe bir yere taşındı.


90′lı yıllar boyunca topluluğumuz, iman eden ve vaftiz olan yeni üyelerinin de katılımıyla, hızla büyümeye ve gelişmeye devam etti. 2000 yılında büyük bir aile haline gelen Beşiktaş Protestan Kilisesi, günümüzde de varlığını sürdürdüğü Cihannüma Mahallesi’ndeki binasına taşındı. Kuruluşundan bu yana, topluluğumuzu koruyup gözeten, büyüyüp gelişmesi yönünde hizmet eden önderler, bir yandan Tanrı’ya hizmetlerini sürdürmeye devam ederlerken, kiliseyi Tanrı’ya ve topluluğun kendisine emanet ettiler.


Kilisemizin günümüzde bir Türk önderi bulunmaktadır. Ayrıca Beşiktaş Protestan Kilisesi, ilk kurulan Türk kiliselerinden biri olma onurunu da taşımaktadır.

SORULARINIZ VE GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN